עשר דרכים להפוך את חייך כספק אינטרנט לקלים יותר

מספקי אינטרנט ו-WISP ועד לרשתות בספריות, עסקים ואוניברסיטאות, השימוש באינטרנט נמצא במגמת עלייה. עם זאת, ככל שהביקוש לגישה לאינטרנט ממשיך לגדול ברחבי העולם, כך גם ההזדמנויות וגם האתגרים של ספקי השירות גדלים. בדיוק באותה מהירות שבסיס המשתמשים שלך גדל, המכשולים העומדים בפני ספקים מתחילים לצוץ. מתחרות ועד לקוחות אומללים, המיזם שפעם נראה בטוח יצליח יכול לבחון במהירות את רצונם של אפילו בעלי העסקים הקשוחים ביותר ובעלי ידע טכנולוגי. מנהלי רשת. עם זאת, עבור כל סוגי ספקי האינטרנט, יש דרכים להפוך את התהליך לחלק יותר.

לכל הספקים…

1. הגדר גבולות מההתחלה – בעת הפעלת שירות חדש, אל תיתן למשתמשים שלך לפעול לרווחה. יכול להיות שאתה בסדר בלי לשים תקרות תעריף על משתמשים כאשר יש לך רק 10 משתמשים שחולקים קישור של 10 מגה, אבל כשתגיע ל-100 משתמשים שחולקים קישור של 10 מגה, תצטרך לשים תקרת תעריף על כולם. הבעיה בהמתנה היא שהמשתמשים המקוריים שלך יתרגלו למהירויות גבוהות יותר ולא ישמחו מהשיתוף כשהעסק שלך מתרחב – אלא אם כן תאכוף כמה הגבלות סבירות מראש.

2. שמור על הרשת שלך לא להינעל – ספקי אינטרנט רבים מאמינים שאם הם מגדירים מכסות תעריף מקסימליות עבור המשתמשים שלהם, הרשת שלהם בטוחה מנעילה עקב עומס. עם זאת, אם נמכרת יתר על המידה ביחסי המריבות שלך, תינעל ומגבלות תעריפים פשוטות אינן מספיקות. אל תעשה את הטעות הזו.

זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל תן לי לאיית את זה. לעתים קרובות אנו נתקלים במפעילים עם 500 משתמשים בקישור של 20 מג. לאחר מכן הם מציעים שתי תוכניות תעריפים – 1 מגה למעלה ולמטה לצרכנים ו-5 מגה למעלה ולמטה לעסקים. לאחר מכן, הם מציבים מכסות תעריפים על כל סוג של משתמשים כדי להבטיח שהם לא יחרגו מהסכום שהוקצב להם. איכשהו, זה אמור לפטור את המפעיל ממכירת יתר. הכל טוב ויפה, אבל אם תעשה את החשבון, 500 משתמשים בקישור של 20 מגה יציפו את הקישור שלך בשלב מסוים ואף אחד לא יוכל להתקרב ל"כמות המובטחת" שלו.

אם נמכרת יתר על המידה, תצטרך משהו מעבר למגבלות תעריפים כדי למנוע נעילות. בשלב מסוים, תצטרך ללכת עם מעצב שכבה 7 כגון Packeteer או Allot NetEnforcer. לחלופין, אתה יכול להשתמש ב-NetEqualizer. האפשרות האחרת היחידה שלך היא להמשיך ולהוסיף רוחב פס.

3. תמיכה טכנית טובה היא חובה – אל תשים את כל האמונה שלך בגורו המקומי שהקים את הרשת שלך. יש הרבה אנשים טכניים טובים שם בחוץ ויש עוד רבים שיעשו בלגן בעסק שלך. זה יכול ליצור כמה החלטות קשות באמת. אני אוהב להשתמש באנלוגיה הזו:

אני לא פסנתרן קונצרטים – אפילו לא קרוב – אז אני לא יכול לספר לבחור שמנגן מנגינות של הביטלס בפסנתר בר בפאב המקומי שלי מפסנתרן שעבר הכשרת ג'וליארד. מכיוון שאני לא יכול לשחק בליקק, כולם מדהימים אותי. ובכן, הדבר נכון גם לגבי בעלי עסקים שאינם טכניים השוכרים טכנאי רשת או מפתחים. כולם נראים חכמים להפליא כשלמעשה הם עלולים להפעיל אותך באדמה. הדרך היחידה לדעת היא למצוא מישהו עם רקורד ממש טוב של לגרום לדברים לעבוד עבור אנשים. אז תשאל מסביב.

לטובים אין אינטרס ביצירת שושלת מותאמת אישית לעסק שלך (דבר נוסף שצריך להיזהר ממנו). זה כמו הרופא שצריך שהמטופל יישאר חולה. אתה לא רוצה את זה. תמיכה טכנית לקויה או מוטעית עשויה להיות הסיבה היחידה הגדולה ביותר לספקיות אינטרנט כושלות או לבעיות במכירת העסק שלך.

4. אל תבזבז יותר מדי – ספקי אינטרנט ו-WISP, זכרו שבשוק הפתוח העסק שלכם צפוי להיות מוערך רק בשלושה רבעים מההכנסות שלכם, אז אל תשלו את עצמכם ותוציאו יותר מדי על ציוד והלוואות במחשבה שיגיע לילה לבן. אם ההכנסה שלך היא $500,000 לשנה, אתה תהיה במצב טוב אם אתה מקבל $400,000 עבור העסק שלך. וזה עשוי רק לכסות את החוב שלך. כן, יש יוצאי דופן ואולי תקבל קצת יותר, אבל אל תצפה להכנסה פי שניים. זה פשוט לא יקרה, אז תכננו את ההוצאות בהתאם.

עבור מנהלי רשתות בחברות ובמוסדות ציבוריים ופרטיים, המימון אינו תמיד מובן מאליו. קיצוצים בתקציב והקצאת מימון מחדש יכולים להשאיר את המנהלים בבלבול. לכן, היה נבון בעת ​​תכנון וניהול הרשת שלך. קח בחשבון דברים כמו עלויות חוזרות ודמי רישוי בעת ביצוע רכישות. עם הזמן, ההוצאות הללו יכולות להצטבר.

5. מטב את רוחב הפס שלך – א NetEqualizer בקר רוחב הפס יאפשר לך להגדיל את בסיס המשתמשים שלך ב-10 עד 30 אחוז מבלי שתצטרך לרכוש משאבים נוספים. זה מאפשר לך להגדיל את כמות האנשים שאתה יכול להכניס לתשתית שלך ללא בנייה יקרה. עם זאת, רכישה כזו יכולה להיות החלטה קשה. עדיף לחשוב לטווח ארוך. NetEqualizer היא עלות חד פעמית שתחזיר את עצמה תוך כ-4 חודשים. מצד שני, רכישת רוחב פס נוסף ממשיכה להצטבר חודש אחר חודש.

עבור ספקי אינטרנט ו-WISP מסחריים…

6. ודא שיש לך בסיס משתמשים לצמוח אליו – עבור ספקי אינטרנט ו-WISP, אולי 500 משקי בית לפני שתתחיל לבנות. כן, אתה יכול לעשות את זה בפחות, אבל 500 הוא סוג של מספר קסם שבו אתה יכול לשלם לעצמך ואולי קצת עזרה שכירה כדי שתוכל להיות רווחי ולקחת יום חופש. WISP ו-ISP עם 100 לקוחות הם נהדרים, אבל, בגודל הזה, הם יישארו תחביב שאולי לא תוכל לפרוק כמה שנים בהמשך הדרך.

7. היו האלטרנטיבה האמינה – אם אתה נמצא באזור מטרו צפוף, ויש לך את המשאבים, אתה יכול להציע חיבורי אינטרנט ללקוחות בתי מלון ועסקים עם שירותי תשלום לפי נסיעה. למלונות ועסקים רבים יש קשרים לא אמינים, או שאין להם בכלל. ברור שתזדקק לנדל"ן מעבר לרחוב, אבל לאחר מאובטח, אתה יכול לכוון אנטנה כיוונית לתוך הבניין ולתת לאות שלך שם מוכר כדי שהמשתמשים שלך יתחברו. לאחר מכן, הציעו להם את החיבור תמורת תשלום יומי. עבור משתמשים רבים, תשלום יומי קטן עבור שירות אמין יהיה שווה את זה – במיוחד אם המלון או העסק מציעים שירות אינטרנט תחתון, אין בכלל, או חיבור במחיר מופקע.

8. הפוך את התשלום לקל ככל האפשר – כאשר לקוח עבריין בתשלום החשבון שלו, ודא שיש לך דרך להפנות אותו לאתר תשלומים. אל תכבה את השירות שלהם ותחכה שהם יתקשרו. עבור מפעילים קטנים, אתה לא צריך להפוך את מחזור התשלום לאוטומטי, פשוט שלח אותם לדף סטטי שאומר להם איך לשלם את החשבון שלהם. עבור מפעילים גדולים יותר (3,000 משתמשים פלוס), ההוצאה של תשלום אוטומטי של חשבונות עשויה להיות שווה את העלות הנוספת, אבל עם מערך קטן יותר של לקוחות, יספיק הפנייה סטטית לעמוד עם הוראות ומספר טלפון.

9. חפשו מעבד כרטיסי אשראי תחרותי – כנראה שהבנק שלך יספק לך שירות, אבל הם בדרך כלל איש ביניים בעסקה הזו. ישנן סוכנויות לעיבוד כרטיסי אשראי שמוכרות את שירותיהן ישירות ועשויות להיות חסכוניות יותר. מדובר בדולרים לא פשוטים שמצטברים מדי חודש בחיסכון.

10. קרוס מרקט – אל תתבייש מזה. ברגע שיש לך קהל שבוי, יש כל מיני רעיונות לשיווק צולב שאתה יכול לעשות עבור הכנסה נוספת. נעשה בטוב טעם, למשתמשים שלך לא יהיה אכפת. זה יכול להיות ספיישל כאשר סוחר הרכב המקומי מפעיל עבורם קופונים. או למשהו כמו פיצה. יש כאן פוטנציאל בלתי מוגבל, ואם אתה לא מנצל אותו, אתה מפסיד הכנסה קלה.

ברור ש-10 הטיפים האלה לא יחולו על כל ספק אינטרנט, אבל זה כמעט מובן מאליו שלפחות חלק מהבעיות הללו יצוצו עם הזמן. אמנם אין שום ערובה לכך שרשת כלשהי תפעל בצורה מושלמת, אך עצות אלו אמורות לעזור לכוון את ספקי האינטרנט ומנהלי הרשת בכיוון הנכון.Source by Art Reisman

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.