עיבוד כרטיסי אשראי: מנגנון העבודה מאחורי כל התהליך

הידע האינטימי על הפעולה הפנימית של מערכת כרטיסי הבנק אינו חובה, אבל אז אין שום נזק לדעת זאת. הבנה של איך הדברים עובדים בפועל היא גישה טובה, שכן עמלות נגרמות לפעמים בשלב זה או אחר. המרכיבים העיקריים בתהליך כולו כוללים:

1. שחקני מפתח

2. אישור כרטיס אשראי

3. סליקת וסילוק כרטיסי אשראי

שירותי עיבוד כרטיסי אשראי הם כל כך מהירים ובזמן, שבתוך מספר שניות, פרטי העסקה מועברים מהמסוף למעבד. בהמשך, מידע זה מועבר דרך רשת הכרטיסים לבנק המנפיק. ברגע שכל זה קורה, ההנפקה חזרה שולחת הרשאה חזרה למעבד דרך הרשת.

במערכת כולה, קבלת הרשאה לעסקה היא השלב הראשון. לפני הפקדת המכירות בחשבון הבנק של העסק, יש צורך בהסדרת ההרשאות. פשרה והרשאה הם שני התהליכים העיקריים של העסקה. אם זה קורה אי פעם כשל מלא או חלקי, זה מוביל למכירות שלא הופקדו או לעלויות מוגברות.

שחקני המפתח

שחקנים מרכזיים המעורבים בהרשאה ובהסדר כוללים:

1. לקוח

2. ספק שירות

3. בנק רוכש

4. הבנק המנפיק

5. איגודי כרטיסים (ויזה ומאסטרקארד)

בואו נדון בכל שחקן אחד אחד.

1. בעל כרטיס: מונח זה מתייחס למי שמקבל כרטיס אשראי או חיוב מבנק מנפיק. לאחר מכן הכרטיס מוצג לסוחרים כתשלום עבור השירותים או המוצרים.

2. ספק שירות: ספק שירות הוא העסק העוסק במכירת שירותים או מוצרים. ניתן גם לומר שזהו עסק המאפשר קבלת אשראי גם כרטיסי דביט.

3. הבנק של נותן השירות: הוא מכונה לעתים קרובות בנק רוכש. הסיבה לכך היא שהוא יוצר ומתחזק חשבונות ומאפשר לעסקים לקבל כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב. יתרה מכך, בנקים אלו מספקים תוכנות וכלים לקבלת חומרי קידום מכירות, כרטיסים ושאר אלמנטים חשובים הדרושים בקבלת כרטיסים לסוחרים.

4. בנק מנפיק: בנק מנפיק מספק כרטיסי אשראי ללקוחות. חשוב לדעת שהבנק הזה חבר באגודות הכרטיסים. בנקים אלה משלמים לבנקים עבור המכירות או הרכישות שבוצעו על ידי מחזיקי הכרטיס שלהם. פירעון הבנק המנפיק בהתאם לנורמות הסכם הכרטיס הינו באחריות בעל הכרטיס.

5. איגודי כרטיסים: מכיוון שמסטרקארד וויזה אינם בנקים, הם משמשים כאפוטרופוס ומסלקה למותג הכרטיסים שלהם. בנוסף, הם עוקבים אחר קהילת ISOs, MSPs ומוסדות פיננסיים הפועלים במשותף לתמיכה בעיבוד כרטיסי אשראי ובתשלומים אלקטרוניים.

כל זה היה על הפרמטרים החשובים של עיבוד כרטיסי אשראי. כדי לשמור על שקיפות במנגנון עיבוד כרטיסי האשראי, שמירה על נקודות חשובות אלו מועיל למדי.Source by Sarah Muniz

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.