כיצד להגדיל את ציון האשראי שלך בפחות משנה

שלב 1: שלם את החשבונות שלך בזמן

היסטוריית התשלומים שלך מהווה כ-35% מדקוד האשראי שלך יותר מכל גורם אחר. אם יש לך היסטוריה של תשלום חשבונות באיחור, עליך להתחיל לשלם אותם בזמן. אם החמצת תשלומים, התעדכן והישאר מעודכן. כל תשלום בזמן מעדכן מידע חיובי לדוח האשראי שלך. ככל שההיסטוריה שלך של תשלום חשבונות בזמן ארוך יותר, כך חלק זה של ניקוד האשראי שלך יהיה גבוה יותר.

שלב 2: עיין בדוח האשראי שלך

* קורות שגיאות, אז עיין בדוח שלך מקרוב עבור:

* חשבונות שאינם שלך

* חשבונות עם תאריך חשבון שגוי או מסגרת אשראי שגויה

* שמות ומספרי תעודת זהות שאינם שלך

* כתובות שבהן מעולם לא גרת

* מידע שלילי, כמו איחור בתשלומים, מעל שבע שנים. (תשלומים מאוחרים יכולים להישאר בדוח האשראי שלך רק שבע שנים.)

על פי חוק דיווח אשראי הוגן, שלוש הלשכות הלאומיות – Equifax, Experian ו-TransUnion – והנושים שלך אחראים לתיקון שגיאות בדוח שלך. באתר ועדת הסחר הפדרלית (FTC) יש שלבים מפורטים לתיקון שגיאות, כמו גם מכתב מחלוקת לדוגמה. אם אתה מוצא חשבונות שאינם שלך וחושד שנפלת קורבן לגניבת זהות, תצטרך להציב התראת הונאה על דו"ח האשראי שלך, לסגור חשבונות אלה ולהגיש דו"ח משטרה ותלונה ל-FTC.

שלב 3: שלם את יתרות הכרטיס שלך

כמות החוב שיש לך נבדקת בקפידה עבור הציון שלך. סך החובות המדווחים שלך נלקח בחשבון, כמו גם מספר החשבונות עם יתרות חוב וכמה אשראי זמין נוצל. סך החוב המדווח מושווה לסך האשראי הזמין כדי לקבוע את יחס החוב לאשראי שלך. ציון האשראי שלך עלול להיפגע אם המספרים האלה קרובים מדי זה לזה. התוכנית הטובה ביותר שלך להורדת החוב שלך היא להכין תוכנית לפרוע אותו. למרות שזה עשוי להיראות כמו צעד נבון, אל תאחדו את החוב על כרטיס ריבית אחד נמוך יותר. פניות אשראי ופתיחת אשראי חדש יכולים להוריד את ציון האשראי שלך, לפחות בטווח הקצר. סגירת כרטיסים ישנים עם גבולות אשראי גבוהים יכולה גם להפיל את יחס החוב לאשראי שלך. אם הצעת אשראי חדשה טובה מכדי לוותר עליה, שמרו על סכום האשראי הכולל שלכם גבוה על ידי אי סגירת כרטיסי אשראי ישנים.

שלב 4: השתמש באשראי

עליך להשתמש באשראי באופן קבוע כדי שהנושים יעדכנו את דוח האשראי שלך במידע עדכני ומדויק. אמנם תשלום במזומן או בכרטיס חיוב עשוי להקל על השמירה על התקציב, אך אורח חיים במזומן בלבד עוזר מעט מאוד לשפר את ציון האשראי שלך. הדרך הקלה ביותר להשתמש באשראי היא באמצעות כרטיס אשראי, במיוחד אם אתה מנסה לשפר את הציון שלך כדי לזכות בהלוואה בתשלומים. אם יש לך כרטיס אשראי ישן, התחל להשתמש בו שוב באחריות. היסטוריית אשראי ארוכה היא המפעל הקובע בצורה חיובית עבור ניקוד האשראי שלך, כך שהפעלת חשבון לא פעיל שוב עשוי להיות יתרון. למרות שאתה צריך להקפיד להשתמש באשראי באופן קבוע, גבה רק כמה שאתה יכול לשלם. שמרו על יתרות האשראי שלכם נמוכות כדי לא לפגוע ביחס החוב לאשראי שלכם.

שלב 5: עקוב אחר הדוח שלך

מעקב אחר דוח האשראי שלך יאפשר לך לראות אם העבודה הקשה שלך משתלמת. ניטור האשראי מאפשר לך לעקוב אחר הפעילות בחשבון. כמו כן, תקבל הודעה מיידית על כל פעילות הונאה. לשכות האשראי ו-FICO מציעים שירותי ניטור אשראי, שעולים בדרך כלל כ-$15 לחודש כדי לנטר את כל שלושת דוחות האשראי והציונים שלך. אתה יכול גם להשתמש ב-Credit Karma או באתרים חינמיים אחרים כאחד.

שלב 6: כאשר אתה מחפש הלוואה, עשה זאת במהירות.

מדובר בפריצה עקב זמן השהיה בין המלווים ל-3 הלשכות.

כאשר אתה מגיש בקשה להלוואה, המלווה "יריץ את האשראי שלך" —כלומר, ישלח פניה לאחת מסוכנויות דירוג האשראי כדי לברר עד כמה אתה ראוי לאשראי. יותר מדי פניות כאלה עלולות לפגוע בציון ה-FICO שלך מכיוון שזה יכול להצביע על כך שאתה מנסה ללוות כסף ממקורות רבים ושונים. כמובן, אתה יכול ליצור הרבה פניות לעשות משהו הגיוני לחלוטין — כמו קניות למשכנתא או הלוואת רכב הטובה ביותר על ידי פנייה למספר מלווים שונים. מערכת הניקוד של FICO נועדה לאפשר זאת על ידי התחשבות במשך הזמן שבו מתבצעת סדרת פניות. נסה לבצע את כל קניות ההלוואה שלך תוך 30 יום, כך שהשאלות יצטברו יחד וברור ל-FICO שאתה קונה הלוואות.Source by Zach Farley

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.